Jasna Góra: modlitwa z okazji Święta Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 08 marca 2017 19:34

Dziś na Jasnej Górze Święto Kobiet u najpiękniejszej z Niewiast. Na wspólnej  modlitwie pod przewodnictwem delegata episkopatu Polski ds. duszpasterstwa kobiet gromadzą się przedstawicielki różnych stanów i zawodów. Wpisuje się to w przeżywane w Sanktuarium Wieczory Maryjne z cyklu „Moja Mama jest Królową”. Stanowią one ważny punkt Jubileuszowego Roku 300-lecia Koronacji Jasnogórskiego Obrazu.

 

 

 

 


Jasnogórska Maryja od wieków stanowi ważny punkt odniesienia dla kobiet, które w dowód wdzięczności za Jej opiekę i wstawiennictwo pozostawiły tu liczne dary, wśród nich królewskie symbole: berło i jabłko, a także Kielich Życia i Przemiany. To w tym kielichu bp Wiesław Szlachetka odprawia dziś Mszę w intencji wszystkich niewiast. Jak podkreśla o. Mariusz Tabulski OSPPE, to modlitwa przede wszystkim o przemianę naszych serc: „Kobiety zdeterminowane ofiarowały ten kielich i ten kielich jest w szczególnych momentach używany do Mszy św. Wierzymy, że Jezus ma moc wciąż przemieniać nasze serca” – powiedział paulin.

 

Po Mszy odbędzie się dyskusja o roli kobiet w życiu Kościoła i Narodu.

 

Specjalny list na dzisiejsze Święto wystosowała małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Agata Kornhauser-Duda. Podkreśla w nim, że fenomenu wysokiej pozycji społecznej kobiet w Polsce nie można w pełni zrozumieć bez odniesienia do historii i spojrzenia ku Jasnej Górze.

 

Święto Kobiet organizowane jest w Sanktuarium od 10 lat z inicjatywy Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

 

I. Tyras, Radio Jasna Góra / rv

 

źródło:


Poprawiony: czwartek, 09 marca 2017 20:17