Ks. Lombardi: Papież z przesłaniem miłosierdzia na ziemi wojny i nienawiści PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 16 listopada 2015 23:14

Miłosierdzie jest kluczowym przesłaniem Papieża Franciszka. Pragnie je zanieść ludziom najbardziej doświadczonym i cierpiącym, dlatego właśnie w Afryce antycypuje otwarcie Jubileuszu Miłosierdzia. Wskazuje na to ks. Federico Lombardi informując równocześnie, że wszystkie trzy etapy papieskiej pielgrzymki – Kenia, Uganda i Republika Środkowoafrykańska – zostały potwierdzone.

 

 

 

Watykański rzecznik dodaje zarazem, że podróż na Czarny Ląd była wielkim pragnieniem Ojca Świętego, ponieważ chce on okazać miłosierną bliskość Kościoła na terenach naznaczonych problemami, wojną, przemocą i nienawiścią. W kontekście krwawych zamachów w Paryżu ks. Lombardi zaznacza, że świat teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje przesłania miłosierdzia. Potrzebuje też wyraźnego świadectwa życia chrześcijan o wartościach, w które wierzą.

 

„Jeśli damy się zastraszyć, terroryści osiągną swój cel. To jedna z racji ku temu, by zdecydowanie i z odwagą sprzeciwiać wszelkim sugestiom wypływającym ze strachu. Oczywiście trzeba być ostrożnym i odpowiedzialnym, wprowadzać wszystkie potrzebne środki ostrożności. Musimy jednak żyć budując pokój i wzajemne zaufanie. Stąd też Rok Miłosierdzia jest teraz jeszcze bardziej konieczny – mówi ks. Lombardi. - Przesłanie miłosierdzia, czyli miłości Boga, której konsekwencją jest także wzajemna miłość i pojednanie, to właśnie odpowiedź, jakiej potrzebujemy teraz, gdy rośnie wzajemna nieufność. Także w obecnych czasach, które Papież Franciszek nazywa trzecią wojną światową w kawałkach, potrzebujemy miłosierdzia, by mimo wszystko stać się zdolnymi do pojednania, do budowania mostów i do życia odwagą miłości”.

 

bz/ rv

 

źródło: