Afrykańscy biskupi czekają na Papieża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 24 listopada 2015 19:46

O gorącym powitaniu na swoim kontynencie zapewniają Papieża Franciszka afrykańscy biskupi. W specjalnym oświadczeniu  po spotkaniu Rady Stałej Konferencji Episkopatów Afryki i Madagaskaru (SECAM), które odbyło się w Akrze w Ghanie, zwracają oni uwagę, że papieska podróż odbędzie się w kilka tygodni po zakończeniu obrad Synodu Biskupów o rodzinie. Winna zatem wzmocnić wierzących jako rodzinę Bożą i umocnić ich w życiu głębokimi wartościami chrześcijańskimi.

 

„Jesteśmy przekonani, że rodzina jest i pozostanie podstawowym i niezbędnym fundamentem życia społecznego. Apelujemy do wszystkich naszych narodów i rządów, by angażowały się we wspieranie rodzin afrykańskich i ochronę podstawowych wartości naszej kultury” – czytamy w oświadczeniu.

 

Biskupi nawiązują również do ostatnich wydarzeń, zwłaszcza aktów przemocy we Francji i wielu innych krajach. Potępiają wszelki terroryzm, żądając od tych, którzy za takimi działaniami i je sponsorują, by się od nich powstrzymali. „Łączymy się ze wszystkimi, którzy pracują na rzecz pokoju i pojednania na trudnych terenach Afryki i świata, zwłaszcza w Burundi, Sudanie Południowym, Republice Środkowoafrykańskiej, Demokratycznej Republice Konga, Nigerii, Kenii, Libii i innych krajach Afryki Północnej. W imię Boga apelujemy do wszystkich stron konfliktu na tych obszarach o złożenie broni oraz powrót na drogę dialogu i pokoju dla dobra przyszłych pokoleń” – napisali w specjalnym oświadczeniu biskupi Afryki i Madagaskaru.

 

lg/ rv

 

źródło: