Od niedzieli 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 06 lutego 2016 18:15

Od niedzieli Kościół w Polsce obchodzi 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne hasło niemal wprost odwołuje się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić!” – podkreślił bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

 

 

 

 

„Musimy pracować z młodymi, ale trzeba także z otwartością kontynuować pracę z dziećmi i rodzinami, a także odważnie oddziaływać na rzeczywistość społeczną, w tym również prawną. Nie lękajmy się być odważnymi świadkami abstynencji, nie lękajmy się promować trzeźwości w naszym najbliższym otoczeniu, ale nie lękajmy się także wymagać od innych, by trzeźwość szanowali i chronili” – zauważył bp Bronakowski.

 

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu przeżywamy w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Stąd bp Bronakowski zachęca, by przypomnieć sobie, że nasz naród i nasza państwowość wyrastają z chrześcijańskich korzeni, które pozwoliły naszym przodkom włączyć się w europejską rodzinę wartości ewangelicznych.

 

 

R. Łączny, KAI/ rv

 

źródło: