Jasna Góra: coraz liczniejsze pielgrzymki przygotowujące ŚDM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 10 lipca 2016 19:56

Pieszo, na rolkach i rowerach, a także w grupach biegowych czy nawet konno coraz liczniej przybywają na Jasną Górę różne pielgrzymki. Wiele grup ze względu na wizytę Papieża w Polsce zmieniło termin przybycia do Częstochowy. Tegoroczne pielgrzymowanie jest przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży i stanowi narodowe dziękczynienie za chrzest Polski.

„Piesza pielgrzymka jest taką dobrą okazją, by ukazywać innym, że jesteśmy chrześcijanami, katolikami, że idziemy do Matki Bożej, aby Ją chwalić – mówią pielgrzymi. – To jest takie dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, żeby przed tym iść ze swoją intencją do Matki Bożej”.

 

Tylko dziś na Jasną Górę w 42 grupach dotarła ogólnopolska pielgrzymka rowerowa, a w niej ponad tysiąc osób; przybyła pielgrzymka konna i kawalerii konnej; pieszo przyszli górale z Bachledówki i wierni z Lanckorony.

 

Coraz popularniejsze są pielgrzymki rolkowe. Spora grupa przybyła z Wrocławia: „Jest to krok w kierunku tych osób, które lubią rolki, lubią na nich jeździć – mówią pielgrzymi. – Genialne jest to w tej pielgrzymce, że możemy rolkować i szukać w tym momencie Boga i to chyba wszystkich nas łączy”.

 

Pielgrzymki piesze nie będą wchodziły na Jasną Górę w czasie Światowych Dni Młodzieży i wizyty Papieża. Wszystko po to, by umożliwić modlitwę przede wszystkim uczestnikom tych wydarzeń.

 

 

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

 

źródło: