Jasna Góra: wielka modlitwa młodzieży świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 18 lipca 2016 22:31

Przez Jasną Górę do Krakowa. W Sanktuarium rozpoczęła się wielka modlitwa młodzieży świata. Od rana do Częstochowy przybywają różne grupy, które właśnie tutaj rozpoczynają swoją pielgrzymkę po Polsce. Apelem Jasnogórskim zainagurowana zostanie nowenna czuwań nocnych w intencji Papieża Franciszka i duchowych owoców jego wizyty apostolskiej.

 

 

 

 

 

Modlitwę w Sanktuarium zapowiedziało w tym czasie w sumie ponad półtora tysiąca grup z 30 krajów świata. Są wśród nich pielgrzymi m.in. z Australii, Jamajki, Filipin, Kanady czy Indii. Dziś najwięcej było Francuzów: „Przybyli z Reims dlatego, że jest to największe centrum pielgrzymkowe. Jest to centrum związane z Janem Pawłem II i to bardzo istotne. Przybyli odwiedzić Matkę Bożą, powierzyć Jej wszystkie swoje intencje i do Niej się modlić.”

 

Matis przybył do Polski przede wszystkim, by spotkać się z Papieżem: „Jest to osoba bardzo ważna dla Kościoła. Pasterz Kościoła. Jest to nieprawdopodobna okazja, by z nim się spotkać i nie można tego przegapić”.

 

Aby pomóc pielgrzymom z zagranicy w dobrym przeżyciu spotkania z Maryją, na Jasnej Górze swoją posługę rozpoczęła grupa 25 wolontariuszy z całej Polski. Od dziś w Sanktuarium zmieniony jest porządek nabożeństw. O północy przez dziewięć najbliższych dni w Kaplicy Matki Bożej celebrowane będą Msze w intencji papieskiej pielgrzymki do Polski.

 

 

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

 

źródło:


Poprawiony: poniedziałek, 18 lipca 2016 23:11