Moskwa: organizacje religijne podejrzewane o szpiegostwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 25 lipca 2016 22:21

Wciąganie do działalności antypaństwowej i szpiegowskiej na rzecz obcych służb wywiadowczych – o to posądza się organizacje religijne w projekcie nowej doktryny informacyjnej bezpieczeństwa Rosji. Został on opublikowany w dokumencie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Według autorów dokumentu postępuje zaktywizowanie wykorzystywania przez służby specjalne różnych państw organizacji religijnych czy obrony praw obywatelskich i społecznych do destabilizowania sytuacji politycznych i społecznych w różnych regionach świata poprzez zastosowanie informacyjno-psychologicznych metod nacisku.

 

W dokumencie Rady Bezpieczeństwa czytamy, że w światowych mediach nasilają się informacje przedstawiające w złym świetle politykę zagraniczną i wewnętrzną władz Rosji, a rosyjskim dziennikarzom uniemożliwia się profesjonalne wykonywanie zawodu. Szczególnemu atakowi, jak podkreślono, poddana jest rosyjska młodzież w celu rozmydlenia wartości kulturowych i moralnych, podkopania zasad etycznych i historycznych podstaw patriotycznych tradycji wielonarodowej społeczności Rosji.

 

Autorzy dokumentu nie podali konkretnie, jakie organizacje religijne w Rosji podejrzewane są o wykorzystywanie przez zagraniczne służby specjalne.

 

 

W. Raiter, Moskwa/ rv

 

źródło:


 

Poprawiony: poniedziałek, 25 lipca 2016 23:22