25 rocznica Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 15 sierpnia 2016 23:02

14 sierpnia mija rocznica VI Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się 25 lat temu na Jasnej Górze. W tamtejszym sanktuarium trwa dziękczynienie nie tylko za tamto wydarzenie, ale również za ostatnie spotkanie młodych w Krakowie. Modlitwę zanoszą przede wszystkim piesi pielgrzymi, którzy od rana przekraczają progi klasztoru. Specjalne czuwanie rozpocznie się wieczorem Apelem Jasnogórskim.

 

 

Niektóre grupy, jak na przykład lubelska, w drodze rozważały treści związane ze Światowymi Dniami Młodzieży – mówił ks. Mirosław Ładniak. „Ja sobie nie uświadamiałem jak ważny to był moment dla naszego kraju, dla naszego Kościoła. Wtedy pierwszy raz młodzież ze Wschodu brała udział w światowych dniach. Takie powroty, a jednocześnie doświadczenie Krakowa, który tak mocno zapadł w serca, pokazuje jak Kościół jest niesamowicie bogaty w doświadczenia” – powiedział ks. Ładniak.

 

Pątnicy podkreślają, że światowe dni młodzieży zmieniają człowieka. „Myśmy szli wtedy, wychodziliśmy dzień wcześniej, pamiętam ile tu było ludzi”; „Naładowałam baterie niesamowicie, otworzyły mi się oczy i serce”; „Zarówno tamten dzień, jak i bycie na pielgrzymkach sprawiły, że jestem kim jestem” – mówili pielgrzymi.

 

Na Jasną Górę przyszło już ponad 20 tys. pątników, a to jeszcze nie wszyscy. Weszła także „matka” wszystkich pielgrzymek, prowadzona przez paulinów 305. Warszawska Pielgrzymka Piesza, która była w tym roku także dziękczynieniem za 60 lat Jasnogórskich Ślubów Narodu. Dotarli również strażacy, żołnierze, studenci i niepełnosprawni.

 

 

I. Tyras, Radio Jasna Góra / rv

 

źródło: