Grekokatolicy obchodzą Boże Narodzenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 07 stycznia 2017 23:12

Bóg przynosi nam nową nadzieję, jakże odmienną od tej, którą nieraz dają nam ludzie – stwierdza abp Eugeniusz Popowicz w orędziu na Boże Narodzenie. Właśnie dzisiaj uroczystość tę wraz z innymi chrześcijanami obrządków wschodnich obchodzą grekokatolicy. Metropolita przemysko-warszawski zwraca uwagę, że świętowaniu towarzyszy składanie sobie życzeń oraz obdarowywanie prezentami.

 

 

 

„Największy dar daje nam sam Pan Bóg, posyłając na świat Swego Jednorodzonego Syna, zrodzonego z Niewiasty, kiedy nastała pełnia czasu. Dlatego tak ważne jest pochylenie się nad Bożym Dziecięciem, przyjęcie Go w swe ramiona. Prośmy więc, ażeby Syn Boży błogosławił nas, nasze rodziny, parafie, Cerkiew naszą i cały świat” – powiedział abp Popowicz.

 

Na dzisiejszą uroczystość biskupi greckokatoliccy wystosowali list pasterski, w którym zachęcili wiernych do pełnienia dobrych uczynków. Zaapelowali o pomoc dla Ukrainy, której mieszkańcy cierpią na skutek wojny i kryzysu. Przypomnieli też o ważnych rocznicach przypadających w roku 2017, uświadamiających znaczenie męczeństwa i ofiary biskupów, zakonników i świeckich.

 

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

 

źródło: