Ukraina: Zakończenie Roku Fatimskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 14 października 2017 22:31

13 października 2017 r. we Lwowie miało miejsce uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie. Uroczystą Mszę w katedrze lwowskiej sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy abp Mieczysław Mokrzycki.

 

 

 

 

 


Rok Fatimski przeżywany był na Ukrainie jako czas szczególnej modlitwy o pokój i odrodzenie moralne kraju. Był też impulsem dla nowych inicjatyw duszpasterskich, zmierzających do pogłębienia kultu maryjnego. Tak podsumowuje go metropolita lwowski: „W roku jubileuszu Matki Bożej Fatimskiej tutaj na Ukrainie w Kościele łacińskim przybliżyliśmy jeszcze bardziej naszym wiernym to wielkie przesłanie Matki Bożej Fatimskiej, która zachęcała nas do modlitwy – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki. – W szczególny sposób była to zachęta do modlitwy różańcowej, wynagradzającej za grzechy osobiste i grzechy całego świata, aby na świecie zapanował pokój. Tutaj na Ukrainie potrzebowaliśmy tej modlitwy. Ufamy, że nie tylko modlitwa Kościoła na Ukrainie, ale i modlitwa całego Kościoła powszechnego wyjedna nam pokój, który tak bardzo jest potrzebny i oczekiwany przez wszystkich wiernych, a także mieszkańców tego kraju”.

 

Na zakończenie Roku Fatimskiego rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy wraz z wiernymi zawierzyli we Lwowie Niepokalanemu Sercu Maryi całą Ukrainę.

 

M. Krawiec SSP /Lwów/Ukraina/ rv

 

źródło: