Czwartek Pierwszego Tygodnia Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 25 lutego 2015 22:02

Pan Jezus zachęca nas do ufnej modlitwy, ponieważ Bóg jest najlepszym naszym Ojcem i chce nam dawać tylko dobre dary!

 


Aby tę prawdę mocniej zaakcentować, mówi, że skoro żaden z ojców ziemskich nie poda swoim dzieciom czegoś, co mogłoby im zaszkodzić, to tym bardziej nie uczyni tego Bóg, nasz najlepszy Ojciec!


Czwartek Pierwszego Tygodnia Wielkiego Postu

26 lutego 2015 roku

„Proście, a będzie wam dane”

 

 

 

 

Modlitwa, obok postu i jałmużny, jest jednym z ważnych elementów pokuty. Dzisiejsze pierwsze czytanie mszalne ukazuje nam królową Esterę, która w niebezpieczeństwie zagrożenia życia zwraca się do Boga z serdeczną prośbą o pomoc i obronę. Czyni to słowami:

 

 

„Panie mój, Królu nasz, Ty jesteś jedyny, wspomóż mnie samotną, nie mającą prócz Ciebie żadnego wspomożyciela, bo niebezpieczeństwo jest niejako w ręce mojej. (…) Wybaw mnie ręką Twoją i wspomóż mnie opuszczoną i nie mającą nikogo prócz Ciebie, Panie, który wszystko wiesz”.


Pan Jezus zachęca nas do ufnej modlitwy, ponieważ Bóg jest najlepszym naszym Ojcem i chce nam dawać tylko dobre dary! Aby tę prawdę mocniej zaakcentować, mówi, że skoro żaden z ojców ziemskich nie poda swoim dzieciom czegoś, co mogłoby im zaszkodzić, to tym bardziej nie uczyni tego Bóg, nasz najlepszy Ojciec!

 

 

„Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to co dobre tym, którzy Go proszą”.

 

Królowa Estera prosiła Boga o zachowanie jej od niebezpieczeństwa śmierci, zagrażającej jej doczesnemu życiu. My możemy również prosić o zachowanie od takich niebezpieczeństw, ale jeszcze bardziej o zachowanie nas od śmierci wiecznej, czyli od wiecznego potępienia. Amen.

 

 

 

Autor: o. Jan Rzepiela CSsR senior – Wykładowca, misjonarz i duszpasterz, obecnie emeryt – Tuchów

 


źródło: