Piątek Pierwszego Tygodnia Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 26 lutego 2015 22:34


Bóg jest obfity w swoim przebaczaniu, ale przez Jezusa domaga się od nas również podobnej postawy w stosunku do tych, którzy przeciw nam zawinili.


Pan Jezus przestrzega nas przed chowaniem w sercu urazów i pretensji wobec naszych bliźnich. Stwierdza, że w przeciwnym razie ani nasze modlitwy nie zostaną wysłuchane, ani nasze ofiary nie zostaną przyjęte przez Boga.

 

 

Piątek Pierwszego Tygodnia Wielkiego Postu

27 lutego 2015 roku

„Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i żył”

 

 

 

 

Wielka dobroć i miłość Boga sprawiają, że Bóg nie czeka, aby grzesznika, skoro tylko popełni grzech, zaraz ukarać śmiercią. Bóg ma dużo czasu i chętnie czeka na nawrócenie i zmianę postępowania: „Czyż ma mi zależeć na śmierci występnego, a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył?”. Tak mówi Bóg w Starym Testamencie przez proroka Ezechiela. O ileż bardziej aktualna jest taka postawa Boga po tym, jak Jezus przez przelanie swojej krwi i śmierć na krzyżu dokonał naszego odkupienia!

 

 

Bóg jest obfity w swoim przebaczaniu, ale przez Jezusa domaga się od nas również podobnej postawy w stosunku do tych, którzy przeciw nam zawinili. Pan Jezus przestrzega nas przed chowaniem w sercu urazów i pretensji wobec naszych bliźnich. Stwierdza, że w przeciwnym razie ani nasze modlitwy nie zostaną wysłuchane, ani nasze ofiary nie zostaną przyjęte przez Boga.

 

 

„Jeśli więc przyniesiesz swój dar przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i ofiaruj dar swój”.

 

 

Jeśli więc nasza wielkopostna pokuta ma być przyjęta przez Boga i jeśli ma nam przynieść dar Bożego przebaczenia i wszelkie inne łaski, to musimy w sobie pokonać wszelką zawiść i wszelkie inne zło. Amen.

 

 

Autor: o. Jan Rzepiela CSsR senior – Wykładowca, misjonarz i duszpasterz, obecnie emeryt – Tuchów

 


źródło: