Poniedziałek Drugiego Tygodnia Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 01 marca 2015 21:22

Każdy z nas doświadcza dobroci i miłosierdzia od Boga, szczególnie w sakramencie pokuty i Eucharystii.


Niech doświadczenie miłości Bożej uzdalnia nas do czynienia miłości wobec naszych bliźnich.

 

 

Poniedziałek Drugiego Tygodnia Wielkiego Postu

02 marca 2015 roku

 

 

 

 

Trudno uznać prawdę o sobie samym. Słowa proroka Daniela są wyznaniem grzechów, uznaniem własnej słabości i odstępstwa od prawa Bożego. Grzechem jest także odrzucenie i niesłuchanie tych, których Bóg posłał, jako proroków, mówiących w Jego imieniu. Grzech powinien okryć wstydem wszystkich grzeszników. Jednak Bóg, pomimo niewierności przeciw Niemu, okazuje się Bogiem miłosiernym.

 

 

Doświadczenie miłosierdzia Boga powinno być przyczyną nawrócenia każdego człowieka. Powinno także motywować do miłosiernego traktowania innych ludzi. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Dzisiaj w Ewangelii Jezus podaje prostą zasadę postępowania. Człowiek będzie doświadczał tego, co czyni swemu bliźniemu. Będzie oceniany tak, jak ocenia innych.

 

 

W życiu często jesteśmy wymagający wobec innych. Łatwo osądzamy i wydajemy wyroki. Ale z trudnością przychodzi nam czynić to samo wobec siebie. Żądamy, aby wszyscy byli dobrzy dla nas, ale czy my zawsze jesteśmy dobrzy dla innych? Każdy z nas doświadcza dobroci i miłosierdzia od Boga, szczególnie w sakramencie pokuty i Eucharystii. Niech doświadczenie miłości Bożej uzdalnia nas do czynienia miłości wobec naszych bliźnich.

 

 

 

Autor: o. Andrzej Makowski CSsR – Studia doktoranckie na Instytucie Liturgiki i Homiletyki na KUL-u oraz Prefekt Tirocinium Pastoralnego Prowincji Redemptorystów (wewnętrzne studium przygotowujące do prowadzenia Rekolekcji i Misji) – Lublinźródło:

 

Poprawiony: niedziela, 01 marca 2015 21:20