Środa Trzeciego Tygodnia Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 10 marca 2015 21:04

Słuchanie słowa Bożego wymaga pokory i posłuszeństwa, co wiąże się z codziennym wypełnianiem tego słowa.

 


To bardzo ważne przypomnienie, zwłaszcza, gdy dziś tak często słyszymy i widzimy, że współczesny świat odrzuca Boże prawa i przykazania.

 

Środa Trzeciego Tygodnia Wielkiego Postu

 

11 marca 2015 roku

 

 

„Tylko się strzeż bardzo i pilnuj siebie, byś nie zapomniał o tych rzeczach, które widziały twe oczy, by z twego serca nie uszły po wszystkie dni twego życia, ale ucz ich swych synów i wnuków”.

 

 

Te słowa Mojżesza podkreślają, że wspominanie dzieł Boga pozwala ludowi wzrastać w poczuciu wdzięczności za przeżyte doświadczenia i pomaga w zachowaniu Jego praw i nakazów. Wtedy wypełnianie Bożych przykazań może być odpowiedzią pełną miłości, która wypływa z prawdziwej wolności. W ten sposób Izrael staje się dla innych narodów świadkiem żywego i prawdziwego Boga, który kocha człowieka i troszczy się o swój lud.

 

 

W Ewangelii Jezus podkreśla, że nie chodzi mu o przeciwstawianie się staremu Prawu, lecz o napełnienie jego suchej litery ożywiającym duchem miłości. Dawne prawa i nakazy, znajdujące swe wypełnienie w Chrystusie, zachowują swą ważność i pozostają trwałą normą. Co więcej, Jezus stwierdza, że „kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”.

 

 

Słuchanie słowa Bożego wymaga pokory i posłuszeństwa, co wiąże się z codziennym wypełnianiem tego słowa. To bardzo ważne przypomnienie, zwłaszcza, gdy dziś tak często słyszymy i widzimy, że współczesny świat odrzuca Boże prawa i przykazania. Gdy również my jesteśmy kuszeni pytaniami: czy nie można byłoby pójść na skróty, znaleźć łatwiejsze rozwiązania?

 

 

źródło:

 

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 21:13