Środa Czwartego Tygodnia Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 17 marca 2015 18:22

Jezus przemawia nie tylko do Żydów, woła także i do mnie.


Ojciec wskrzesza i ożywia umarłych. Tak również i Syn nie chce, by śmierć odniosła w mym życiu zwycięstwo.

 

Stoi w tym Wielkim Poście nad moim duchowym grobem i woła mocnym głosem: dla Ciebie jest życie!

 

Środa Czwartego Tygodnia Wielkiego Postu

18 marca 2015 roku

 

 

W Polsce często odwiedzamy cmentarze i dbamy o groby naszych bliskich. Nie we wszystkich kulturach tak jest. Czasem są to miejsca z rzadka uczęszczane i zaniedbane. Nawiedzając grób bliskiej osoby – zwłaszcza w niedługim czasie po śmierci – chce się przemówić do niej, porozmawiać, czasem wyżalić się. Gdybyż mogła jeszcze to wszystko usłyszeć i odpowiadać!

 

 

Jezus przemawia do Żydów, którzy czynią mu wyrzuty, że uzdrowił w szabat. Ojciec jest jedno ze swoim Synem, a ten przyszedł, by pełnić wolę swego Rodzica. Umarli o tym już słyszą, a na dowód prawdziwości słów Boga nadchodzi godzina „zmartwychwstania do życia” i „zmartwychwstania do potępienia”.

 

 

 

Jeżeli umarli słyszą, to co ze mną? Jezus przemawia nie tylko do Żydów, woła także i do mnie. Ojciec wskrzesza i ożywia umarłych. Tak również i Syn nie chce, by śmierć odniosła w mym życiu zwycięstwo. Stoi w tym Wielkim Poście nad moim duchowym grobem i woła mocnym głosem: dla Ciebie jest życie!

 

 

Duchu Święty, wlej do mego serca i umysłu dar bojaźni Bożej, bym nie przestraszył się głosu Jezusa, lecz poszedł pełnić wolę Ojca, tak jak On sam!

 

 

Autor: o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR – Tirocinium Pastoralne Prowincji Warszawskiej Redemptorystów (wewnętrzne studium Zgromadzenia przygotowujące do prowadzenia Rekolekcji Parafialnych i Misji Ludowych) – Lublin

 


źródło:

 

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 18:22