17 grudnia 2015 roku – Czwartek Trzeciego Tygodnia Adwentu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 16 grudnia 2015 21:30

Bóg przyjął ciało ludzkie, by nam, grzesznym ludziom, dać udział w swoim Boskim życiu. Wszedł w ludzką historię, która przecież nigdy nie była i nie jest krystaliczna. W życiu każdego z nas były i pewnie zdarzają się chwile, których się wstydzimy i które najchętniej wymazalibyśmy z naszej pamięci...

 

Bóg nie brzydzi się historią naszego życia, nie brzydzi się historią świata i wchodzi w tę historię, dokonując w niej niezwykłego przełomu...

 

 

 


17 grudnia 2015 roku

Czwartek Trzeciego Tygodnia Adwentu


Druga część Adwentu, którą dziś rozpoczynamy, kieruje nasze myśli ku betlejemskiej stajence, w której za kilka narodzi się Jezus, zapowiadany przez proroków mesjasz. Do tej pory teksty liturgiczne uświadamiały nam, nieuchronność powtórnego przyjścia Jezusa, zachęcając do czuwania w nieustannej gotowości. Tymczasem dzisiaj tekst kolekty nawiązuje już wyraźnie do tajemnicy Wcielenia Bożego Syna, które za kilka dni będziemy świętować.

 

 

 

Z Twojej woli, Boże, odwieczne Słowo przyjęło ciało w łonie Maryi Dziewicy, wysłuchaj łaskawie nasze prośby, aby Twój Syn, który stał się człowiekiem, dał nam udział w swoim Boskim życiu.

 

 

Bóg przyjął ciało ludzkie, by nam, grzesznym ludziom, dać udział w swoim Boskim życiu. Wszedł w ludzką historię, która przecież nigdy nie była i nie jest krystaliczna. W życiu każdego z nas były i pewnie zdarzają się chwile, których się wstydzimy i które najchętniej wymazalibyśmy z naszej pamięci. A co dopiero, jeżeli weźmiemy pod uwagę historie wszystkich ludzi, jacy kiedykolwiek żyli na ziemi? Bóg nie brzydzi się historią naszego życia, nie brzydzi się historią świata i wchodzi w tę historię, dokonując w niej niezwykłego przełomu. Czas dzieli się wszakże na dwa okresy: przed narodzeniem Chrystusa i po narodzeniu Chrystusa. A przecież nie tylko o taki przełom tu chodzi.

 

 

Za kilka dni i w naszym życiu może dokonać się przełom. Mamy jeszcze czas, by dobrze przygotować się do narodzin Chrystusa, który pragnie wejść do stajenki naszego życia. Nie przegapmy szansy na to, by otrzymać udział w Boskim życiu.

 

 


Autor: Brat diakon Arkadiusz Buszka CSsR, Student VI roku WSD Redemptorystów w Tuchowie

 

źródło:

 


Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 23:35