Piątek Piątego Tygodnia Wielkiego Postu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 18 marca 2016 00:25

Mówi się, że niektórzy święci, modląc się Modlitwą Pańską, zatrzymywali się na pierwszym zdaniu:


Ojcze nasz… i z powodu wzruszenia nie byli w stanie modlić się dalej, tak dalece poruszała ich świadomość i doświadczenie bycia synem Boga.

 

 

 

 

 

 

Piątek Piątego Tygodnia Wielkiego Postu


18 marca 2016 roku


Godność dziecka Bożego


„Jestem Synem Bożym” (J 10, 36)


Można się szczycić, że ma się...: ojca biznesmena, profesora, żołnierza albo nawet prezydenta. Można się szczycić tym, że ojciec jest inteligentny, wrażliwy, mocny.

 

Niewiele to jednak znaczy w porównaniu z posiadaniem Boga jako Ojca. Ten Boski Ojciec kocha jak nikt, współczuje jak nikt, jest mocny jak nikt… Posiadanie takiego Ojca – zmienia perspektywę życia.

 

Św. Leon Wielki powtarzał: Poznaj swoją godność, chrześcijaninie!

 

To nieporównywalna godność – bycie synem Boga. To niezwykłe, że mogę zwracać się do Niego „Abba” (Tatusiu).

 

Mówi się, że niektórzy święci, modląc się Modlitwą Pańską, zatrzymywali się na pierwszym zdaniu: Ojcze nasz… i z powodu wzruszenia nie byli w stanie modlić się dalej, tak dalece poruszała ich świadomość i doświadczenie bycia synem Boga.

 

W okresie Wielkiego Postu ma do mnie dotrzeć, że poprzez chrzest jestem synem Boga. Odwieczny Ojciec adoptował mnie w Chrystusie – i to mnie, grzesznika. Doświadczenie tej godności leczy wszelkie kompleksy, uzdrawia wszelkie zranienia i daje siłę, aby nigdy się nie poddawać.

 

 

Dzięki Ci, Ojcze, za bycie Twym synem!

 

 


Autor: o. Marcin Zubik CSsR – Duszpasterz w Parafii Chrystusa Odkupiciela (Christ the Redeemer Parish) – Manville (NJ w USA)


źródło: