Rozważanie na 4.09.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 03 września 2015 19:00

XXII Tydzień Okresu Zwykłego, Rok B


Kol 1,1-8; Łk 4,38-44

 

Widzimy tutaj dwa bardzo ważne momenty. Pierwszy to przyjście Jezusa, który wszystko wie i przychodzi z troski o człowieka. Drugi to zdanie sobie sprawy przez człowieka, że potrzebuje pomocy Boga, bo sam nie da sobie rady. Tak dzieje się też w naszym życiu. Dobrze byłoby, abyśmy zastanowili się nad ty faktem obecności Jezusa w naszym życiem. Bo ten fakt jest niezaprzeczalny. Tym bardziej, że podczas Świąt Bożego Narodzenia otrzymaliśmy Dar Miłości - Jezusa. Nie jest to pierwszy lepszy prezent, z którego człowiek się ucieszy, albo i nie, a potem kładzie w kąt i zapomina o nim. Obecność Jezusa złożona w naszych sercach jest czymś więcej. Bóg chciałby jeszcze nam pewne sprawy wytłumaczyć.

 

To nie przypadek, że właśnie teraz, właśnie nam - Wspólnocie Najmniejszych Bóg daje tak niepojęty Dar. To nie przypadek, że właśnie w twoim sercu złożył swego Syna. Jezus przyszedł do ciebie i zamieszkał w twoim sercu w konkretnym celu. Widocznie bardzo Go potrzebujesz. Widocznie Bóg uznał, że jako Wspólnota bardzo Go potrzebujemy. Widocznie stwierdził, że świat potrzebuje Jezusa, który żyjąc w sercach ludzkich, dokona ich całkowitej przemiany, co skutkować będzie w przyszłości wielkim triumfem Miłości. Wszelkie działania Boże są celowe, uzasadnione, mają głęboki sens i znaczenie. Tylko człowiek jest za mały, aby wszystko pojąć. Zatem, wierząc w mądrość Bożą, ufając, że przyjście Jezusa do nas jest nam szczególnie potrzebne, żyjąc nadzieją na wypełnianie się Bożych obietnic, prośmy Boga, aby realizował swoje plany wobec nas.

 

Módlmy się o to, co dostrzegamy, jako potrzebujące naszej modlitwy. Zawsze czyńmy to z ufnością, iż Bóg wysłuchuje nas i spełnia nasze prośby tak, aby mogło dokonać się nasze zbawienie.

 

Zauważmy, iż nie mówimy tylko o spełnianiu próśb, ale o warunku: Bóg tak je spełnia, by mogło dokonać się twoje zbawienie. Nie uczyni nic, co by się temu sprzeciwiało. Jednak On spełnia twoją prośbę, wysłuchuje twojej modlitwy.