Rozważanie na 20.09.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 19 września 2015 22:14

XXV Niedziela Zwykła, Rok B


Mdr 2, 12. 17-20; Ps 54 (53), 3-4. 5. 6 i 8 (R.: por. 6b); Jk 3, 16 – 4, 3; 2 Tes 2, 14; Mk 9, 30-37


Święty Marek rozpoczyna dzisiejszą Ewangelię zaznaczając, że Jezus pragnie pozostać tylko ze swoimi uczniami, którzy są z nim w drodze. Życie ucznia Chrystusa wymaga, by umieć uchwycić ten moment, w którym Jezus chce być tylko dla mnie. Trzeba odnaleźć ten czas w drodze, czyli pośród tych ważnych i również małych naszych codziennych spraw, nie oglądając  się na inne osoby i nie angażując w inne sprawy.

 

Musimy przyznać, że mamy problem, by uchwycić ten ważny moment, w którym Jezus chce być w naszej codzienności tylko dla nas. Za dużo osób i spraw oraz nasze zabieganie zakłócają ten, czasem delikatny, moment, przychodzącego i pragnącego spotkać się z nami Jezusa. Nawet podczas Eucharystii, czy adoracji Najświętszego Sakramentu pozostaje w nas tak dużo myśli i rozproszeń, które utrudniają nam spotkanie się z przychodzącym do nas Chrystusem. Trudno już myśleć o możliwości spotkania się z Nim w pracy i w codziennym zabieganiu.

 

Jezus dzisiaj pragnie nas obdarzyć i przekonać nas na nowo do jego przyjęcia jest pragnienie Jego spotykania się z Nami w naszej codzienności, pośród naszych posług i trosk. Myślę, że nasza droga przebiegałaby całkiem inaczej, gdybyśmy umieli korzystać z tego daru.