Rozważanie na 28.09.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 27 września 2015 22:00

XXVI Tydzień Okresu Zwykłego, Rok B


Za 8, 1-8 ; Ps 102 (101), 16-18. 19-21. 29 i 22-23 (R.: por. 17); Mk 10, 45; Łk 9, 46-50


„Kto nie jest przeciwko wam, ten jest z wami.” Fragment ten jest ogólnie znany, często cytowany, czy dobrze jest przez nas rozumiany? Spójrzmy nieco szerzej. Ten, kto nie jest przeciwko nam, jest z nami. Traktujmy jako swego. Jeśli od kogoś doświadczamy dobra, przyjmujmy tę osobę jako swoją. Bóg ze względu na nas przyjmie i poczyta jej to za sprawiedliwość i obdarzy łaską.

 

Wokół nas jest mnóstwo osób, które choć nie mówią o tym, jednak wierzą, a w sercu mają pragnienie czegoś więcej, czegoś ponad to, co spotykają w swoim zwykłym życiu. Często nawet nie zdają sobie sprawy, że po prostu tęsknią za Bogiem, za bliskością, za zjednoczeniem z Nim. Mówmy im o Bogu, mówmy o życiu z Bogiem. Bądźmy Jego świadkami.

 

Czasem wystarczy jedna osoba, która w naturalny, niewymuszony sposób przyzna się do Boga, da świadectwo wiary, by inne otworzyły się, by „podeszły” bliżej, zainteresowały się. Nie mówimy jednak tutaj o tym, jakże często zdarzającym się pouczaniu, nawracaniu kogoś „na siłę”.

 

Dlaczego tak wielu szło za Nim? Dlaczego stale otaczały Go tłumy? Bo doświadczali od Niego miłości. Bo czuli się przez Niego akceptowani, rozumiani. Bo widzieli znaki, które przemawiały za Nim. Oni Go wyczekiwali. Oni pragnęli Go słuchać. Oni tęsknili, gdy nie było możliwości spotkania z Jezusem.