Rozważanie na 13.11.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 13 listopada 2015 00:29

XXXII Tydzień Okresu Zwykłego, Rok B


Mdr 13, 1-9; Ps 19 (18), 2-3. 4-5ab (R.: por. 2a); Mt 24, 42a. 44; Łk 17, 26-37


Jezus mówi nam o konieczności bycia gotowym na Jego przyjście, bo nikt nie zna dnia Syna Człowieczego. Jak chcemy być gotowi, skoro nasze myśli zajęte są doczesnością? Jak chcemy ten czas rozpoznać, skoro nic poza własnym, małym światem nie widzimy?

 

Potrzeba, byśmy patrzyli na Maryję. Tylko mając stale przed oczami Jej wzór będziemy mogli próbować wrócić do prostoty w swoim życiu. Do skromności. Współczesny świat już za dużo namieszał w naszych głowach i sercach. Zacznijmy żyć skromnie.

 

Nasze pożywienie, ubranie, sprzęty, którymi się otaczamy, mają być skromne i proste. Przestańmy gromadzić niezliczoną ilość rzeczy. Zastanówmy się, czy rzeczywiście potrzebujemy aż tyle do życia. Przestańmy zwracać uwagę na opinię otoczenia.

 

 

Żyjmy myślą przygotowywania się do dnia Syna Człowieczego. Niech ta myśl ukierunkowuje nasze działanie. Niech pokieruje naszą codziennością i postępowaniem w niej. Postarajmy się rezygnować powoli z tego, do czego tak bardzo się przywiązaliśmy. Nie patrzmy na to, co przeminie, jest śmieciem, nic z tego nie pozostanie. Zdajmy sobie sprawę, gdzie jest nasz skarb.