Rozważanie na 6.12.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 06 grudnia 2015 06:39

II Niedziela Adwentu, Rok C

Ba 5, 1-9; Ps 126 (125), 1-2ab. 2cd-4. 5-6 (R.: 3); Flp 1, 4-6. 8-11; Łk 3, 4. 6; Łk 3, 1-6

 

Wyjątkową postacią Adwentu jest św. Jan Chrzciciel.  Cóż takiego uczynił, ze został nazwany prorokiem Chrystusa? Przede wszytki wzorem proroków Starego Testamentu występował przeciwko uciskowi i niesprawiedliwości społecznej. W swojej posłudze prorockiej Jan Chrzciciel pokazuje nam, że z jednej strony, trzeba walczyć o sprawiedliwość społeczną, a z drugiej głosić Ewangelię. To właśnie Chrystusowa Ewangelia ma nas zachęcać do walki w obronie człowieka, aby wszyscy w ten sposób mogli „ujrzeć Boże zbawienie”.

 

 

Prorokiem naszych czasów, na wzór Jana Chrzciciela, był Jan Paweł II. Wołał podczas swojego pontyfikatu o respektowanie godności osoby ludzkiej, praw człowieka i prawa do pracy, nawoływał do pokoju, głosił sprzeciw wobec totalitaryzmowi. Jego postawa pokazuje, że aby uczestniczyć w ewangelizacyjnym dziele Kościoła potrzebna jest odwaga, przekonanie, konsekwencja w życiu i doświadczenie Chrystusa.

 

Niech ich przykład umocni nas w odważnym głoszeniu Ewangelii i stawaniu w obronie sprawiedliwości społecznej. Bądźmy prorokami Pana wołającymi w dzisiejszym świecie o miłość.