Rozważanie na 21.01.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 21 stycznia 2016 00:17

II Tydzień Okresu Zwykłego, Rok C

 

1 Sm 18, 6-9; 19, 1-7; Ps 56 (55), 2-3. 9-10. 12-13 (R.: por. 5b); Mt 4, 23; Mk 3, 7-12

 

Bóg pragnie powrotu do wiary z czasów pierwszego chrześcijaństwa. Pragnie, aby została odrodzona wiara. Chce, abyśmy to my stali się takimi apostołami, jakimi byli pierwsi uczniowie Jezusa. Chce, by za nami szły tłumy spragnione słów o Bogu miłującym swój lud i czyniącym dla niego liczne znaki. Jakże sytuacja współczesna przypomina ówczesną, gdy Jezus rozpoczynał swoją działalność. Oczywiście w pewnym sensie, pod pewnym kątem. Jezus chciałby, abyśmy to my zasłuchali się w ton Jego głosu i poszli za Nim.

 

Chciałby, abyśmy to my stanowili wokół Jego tę grupę przyjaciół - uczniów, którym dawał poznać więcej, wyjaśniał częściej znaczenie przypowieści, których nauczał. Byli oni gronem bliskich Mu osób, z którymi żył przez trzy lata i przez te trzy lata kształtował ich, formował, przygotowywał do apostolstwa.

 

Tak, jak apostołowie żyć mamy w wielkiej zażyłości z Matką Jezusa. Ona stała się Matką Rodzącego się Kościoła prawdziwie i realnie. Ona Go wspierała, Ona była jego pierwszą Mistrzynią. I chociaż głową Kościoła był Piotr ustanowiony przez samego Jezusa, to Maryja swoją modlitwą, swoją łaską mądrości otrzymaną od Boga, poprzez zjednoczenie z Jezusem dające jej głębię zrozumienia i poznawania Prawd Bożych była rzeczywiście jego Matką.