Rozważanie na 31.03.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 30 marca 2016 22:41

I Tydzień w Oktawie Wielkanocy


Dz 3, 11-26; Ps 8, 2 i 5. 6-7. 8-9 (R.: por. 2ab); Ps 118 (117), 24; Łk 24, 35-48

Męka i śmierć Pana Jezusa pokazały, że takie pojmowanie rzeczywistości, do której przygotowywał swoich uczniów Rabbi z Nazaretu poniosło spektakularną klęskę. Ten, kto spodziewał się powstania przeciwko rzymskiej okupacji, musiał przeżywać gorzkie rozczarowanie.

 

Dialog ze Zmartwychwstałym, jaki odbywają uczniowie w drodze do Emaus, pokazuje, że niektóre aspekty nauki Jezusa trudne były do zrozumienia, nawet z perspektywy wydarzeń Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. Własna wizja zbawienia tak mocno tkwiła w sercach i umysłach uczniów, że dopiero łamanie chleba uzmysławia im, z kim dialogowali przez całą drogę.

 

 

 

Każdy człowiek ma w swoim życiu takie chwile, gdzie chciałby z Bożą pomocą realizować swoje życiowe cele. Czasami udaje się to lepiej lub gorzej, ale innymi razy wizja człowieka ponosi całkowitą klęskę. Jedyną drogą wyjścia jest wsłuchanie się w słowa Jezusa, Który tłumaczy nam to wszystko, co do tej pory wydawało nam się zupełnie niezrozumiałe. Mało tego, sama nauka Ewangelii nie gwarantuje nam zrozumienia naszego życia i rozwiązania problemów. Dopiero spotkanie podczas łamania chleba, spotkanie przy Eucharystycznym stole sprawia, że rozpoznajemy Zbawiciela i zaczynamy rozumieć Jego naukę.

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 31 marca 2016 13:27