Rozważanie na 23.04.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 22 kwietnia 2016 22:54

IV Tydzień Okresu Wielkanocnego, Rok C
Dz 1, 3-8; Ps 126 (125), 1-2ab. 2cd-3. 4-5. 6 (R.: por. 5); Flp 1, 20c-30; J 12, 26; J 12, 24-26


 

Na kilka dni przed aresztowaniem Jezusa, w Jerozolimie spodziewano się, że niedługo nastąpi atak przywódców religijnych na Niego. W tym czasie zdarzyło się coś niezwykłego. Grecy, którzy przybyli na Paschę do Jerozolimy chcieli zobaczyć Jezusa.
Jezus powiedział wtedy do Andrzeja i Filipa: "Przyszedł czas, aby Syn Człowieczy został uwielbiony." Bo wieść o Nim porusza i otwiera ludzi z innych narodów.Obumarciem ziarna pszenicy jest zbliżająca się zbawiająca śmierć Jezusa Chrystusa.
Obfitym plonem są wszystkie oczekiwane przez Boga, a potrzebne wszystkim ludziom skutki śmierci Syna Bożego: przebłaganie, odkupienie, pojednanie, usprawiedliwienie i zbawienie.Jezus się lęka, lecz jest zdecydowany na oddanie życia na okup za wielu.


Wzywa swoich uczniów, aby Go naśladowali w posłuszeństwie Ojcu, aby się nie wycofywali ze służby pod wpływem zagrożenia ze strony przeciwników. Aby wystraszeni nie chcieli ratować swojego życia i wypierać się Jezusa przed światem.Prosi każdego, kto dobrowolnie będzie chciał Mu służyć, aby szedł za Nim i był tam gdzie On jest. On jest tam, gdzie jest Jego Ojciec - w niebie oraz tam gdzie posłał Go Ojciec - na ziemi.