Rozważanie na 24.07.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 23 lipca 2017 23:23

Mt 12, 38-42


Na sądzie ostatecznym przeciw ludziom przewrotnym świadczyć będą ci, którzy nie widząc znaków i cudów Jezusa, jedynie słysząc Jego proroków i wysłanników, nawracali się i uwierzyli. Oni będą świadczyć przeciw tym, co widząc znaki czynione przez Jezusa, widząc znaki z Nieba, pozostają głusi i ślepi. Sami wybierają swój los. A ich głuchota i ślepota z wyboru będą ich łańcuchem z kulą trzymająca w więzieniu piekła.

 

Faryzeusze i uczeni w Piśmie odeszli z twarzami nieruchomymi, z sercami zimnymi, z umysłami przewrotnymi już knującymi, jak zgładzić Jezusa. Im nawet znak Jonasza nie wystarczy.

 

 


Bóg w swej wielkiej miłości do człowieka, w ogromie swego miłosierdzia, dał człowiekowi wszystko, a więc dał samego siebie, to Jego ofiara nie przez wszystkich jest przyjmowana, rozumiana. Stanowi to zarówno wielki dramat człowieka, jak i wielki ból Boga, ponieważ konsekwencje tego będą straszne i nieodwracalne.

 

Człowiek, który nie przyjmie zbawienia, sam wybiera potępienie. Teraz, żyjąc na ziemi lekceważy wieczność. Ma zbyt mały umysł, aby ją ogarnąć, pojąć i przyjąć. Niestety wtedy, gdy to już będzie mógł uczynić, na zmianę postawy będzie za późno. Cierpieć będzie wieczną mękę braku miłości. Doznawać będzie wiecznej nienawiści. I nic, ani nikt nie będzie mógł mu pomóc. Bóg zaś, który wszystko wie, już teraz cierpi z powodu tych, co na wieki będą od Niego odłączeni. Kochając miłością doskonałą, kocha zawsze i wszystkich. A więc tych, którzy Go krzyżują, bluźnią, obrażają i torturują - również. Za nich też zgodził się na taką śmierć. Dlatego cierpienia Boga są niewyobrażalne.

Jedynym pocieszeniem mogą być te dusze, które z wielką ufnością przyjmują każde Jego słowo, każdy gest, każdy czyn, każdy znak. A znaków tych Bóg daje ostatnimi czasy bardzo dużo. Powodowany wielkim, niezgłębionym swoim miłosierdziem, zsyła na ziemię, co rusz, swoich posłańców, swoją Matkę, wzbudza nowych świętych, nowych proroków by oznajmiali czas łaski, czas nawrócenia, czas dany ludziom od Boga, czas szansy.

 

 


Poprawiony: niedziela, 23 lipca 2017 23:41