Komentarz na niedzielę 3.05.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 02 maja 2015 23:19

V Niedziela Wielkanocna, Rok B

 

J 15,1-18

 


Każdy z nas jest latoroślą zasadzoną przez Chrystusa w winnicy, której na imię „Kościół i ma za zadanie przynieść taki owoc, jaki mu Bóg wyznaczył wtedy, kiedy go wybrał i obdarzył powołaniem.

Podstawową więzią z Chrystusem jest stan łaski uświęcającej, którą uzyskaliśmy w czasie chrztu. Łaskę tę możemy jednak utracić, popełniając grzech śmiertelny. Stajemy się wtedy suchymi, martwymi gałązkami, które należą do winnego krzewu – ale nie żyją, nie owocują.

 

 

 

W stanie grzechu śmiertelnego nie jesteśmy zdolni zasługiwać, czyli owocować dla swego życia wiecznego: „Jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie”.

 

 

Co zatem powinniśmy czynić, aby nieustannie być z Chrystusem? Przede wszystkim musimy starać się żyć w stanie łaski Bożej. Mamy modlić się, uczestniczyć we Mszy świętej oraz Komunii św. Żyć zachowując Boże przykazania, starać się, aby nasze codzienne życie było pełne uczynków miłosierdzia i świadectwa przynależności do Jezusa.

 

 

„Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity”.