Przesłanie do młodych - dodatek PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 18 grudnia 2014 20:56

Szczęść Boże!

 

Pragnę zaprosić do zapoznania się z dodatkiem dla młodzieży, który od stycznia 2015 r. będzie dołączony do każdego numeru „Różańca”. Jego zadaniem jest przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Nieduży format (A5), oryginalna forma i krótki przekaz mają zachęcić młodych ludzi do lektury. Celem jest pokazanie wiary i życia jako elementów uzupełniających się, a nie rywalizujących ze sobą oraz pobudzenie wrażliwości na potrzebę obecności Boga w swoim codziennym życiu.

 

Wierzę, że możliwe będzie skuteczne dotarcie z tą informacją do osób zainteresowanych formacją duchową i przygotowaniem się do ŚDM, aby przeżywać ten czas godnie i w łączności z całym Kościołem.

 

 

 

Dziękując za okazaną życzliwość, serdecznie proszę o zachęcanie katechetów i parafian, szczególnie rodziców lub dziadków dorastających dzieci i wnuków, do zaopatrzenia się we wspomniany dodatek dla młodzieży. Istnieje możliwość zamawiania większej jego ilości bez miesięcznika „Różaniec”. Mam nadzieję, że dodatek ten okaże się cenną pomocą w duszpasterstwie szkolnym i parafialnym, a młody człowiek znajdzie w nim wartościowe treści.

 

 

Na pierwszej stronie dodatku znajdują się krótkie wypowiedzi osób ze świata Kościoła i nie tylko. W centrum jest dłuższa wypowiedź papieża Franciszka. Druga strona składa się z rubryk: Punkt widzenia, Inspiracje, Pamiętaj i Zadanie. Wszystkie teksty są ze sobą tematycznie powiązane.

 

 

Z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Nowonarodzony hojnie obdarza swoimi darami: pokojem, miłością, zdrowiem, pomyślnością i błogosławieństwem, a Maryja, najczulsza Opiekunka Dzieciątka, odnawia i umacnia w sercu pragnienie służenia Bogu i ludziom całym życiem.

 

 

Warszawa, 16.12.2014 r.

 

 

Z modlitewną pamięcią

s. Andrzeja C. Biała CSL

Dyrektor Wydawnictwa Sióstr Loretanek