„RÓŻANIEC” STYCZEŃ 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 05 stycznia 2016 13:08

Temat numeru: Wejdź na drogę błogosławieństw

 

 

Jezus zaproponował nam piękną i doskonałą drogę błogosławieństw. Wejście na nią prowadzi do niekończącego się szczęścia przebywania z Bogiem. Czy odważysz się odpowiedzieć na zaproszenie Pana? W tym roku zachęcamy do odkrywania razem z nami Chrystusowych błogosławieństw i wcielania ich w życie.

 

 

Czy błogosławieństwa są tylko dla wybranych? – odpowiada ks. Wojciech Przybylski.

 

 

Co sprawia, że czujesz się szczęśliwy? Czy idąc za Chrystusem, można być szczęśliwym? – odpowiedzi udzielili Andrzej Sobczyk, o. Robert Wawer SJ i Piotr Chomicki, znani z tego, że czynią wiele dobra dla innych.

 

 

Świętość jest dostępna także dla osób żyjących w małżeństwie, zajmujących się rodziną, prowadzących biznesy i przeżywających kryzysy – świadczy o tym piękne życie Zelii i Ludwika Martin, rodziców Małej Tereski.

 

 

Powstaje film ewangelizacyjny o mocy modlitwy różańcowej – zachęcamy do wspierania tego dzieła.

 

 

W Roku Miłosierdzia przyjrzymy się wybranym uczynkom miłosierdzia – w styczniowym numerze o. Dariusz Pabiś CSsR udziela praktycznych wskazówek, jak upominać grzeszących… z miłością.

 

 

W obronie wiary: Czy i jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy? – polecamy nasz nowy cykl. Na pytania Czytelników odpowiada ks. Zbigniew Kapłański.

 

 

Materiały formacyjne: rozmyślanie na pierwszą sobotę, konferencja (przygotowująca do obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski), konspekt spotkania ze zmianą tajemnic, rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień, a także ABC Żywego Różańca (nowość).

 

 

Ponadto w e-wydaniu 4 artykuły niedostępne w wersji drukowanej, m.in. o tym, dlaczego makijaż nie zasłoni grzechu; wiersz Adoracja; pierwsza część wywiadu z ks. Stanisławem Groniem SJ, krajowym dyrektorem Apostolstwa Modlitwy.

 

 

Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Przesłania do młodych na Światowe Dni Młodzieży (0,05 zł za 1 egz.) i do regularnego odwiedzania naszego profilu na Facebooku.

 

 

ŹRÓDŁO: