„RÓŻANIEC” CZERWIEC 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 30 maja 2016 19:29

Temat numeru: Gdzie ta sprawiedliwość?

 

Podążaj drogę błogosławieństw z miesięcznikiem „Różaniec”. Temat czerwcowego numeru: Gdzie ta sprawiedliwość? Przeczytasz w nim m.in.:

 

- „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. To stwierdzenie pokazuje, że nasza sprawiedliwość często zaprawiona jest egoizmem, nie zawsze chodzi nam o prawdziwe dobro bliźniego. A czego chce od nas Bóg?

 

- Klucz do serca człowieka – rozmowa z ks. Rafałem Jarosiewiczem, misjonarzem miłosierdzia, zaangażowanym w rekolekcje Jezus na Stadionie, kapłanem od lat posługującym na przystanku Jezus.

 

- Oko za oko, ząb za ząb – czy moralność Starego Testamentu była przeciwna Ewangelii? Artykuł o. Jacka Salija OP.

- Serce Jezusa Królem serc polskich – W tym roku przypada 160. rocznica ustanowienia uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

-Żywy Różaniec jest tylko dla emerytów! Zapraszamy na różańcową przygodę z ŻAR-em, Wspólnotą Żywego Akademickiego Różańca.

- Wiary ustrzegli – „w szpitalu poinformowano mnie, że w takich sytuacjach podaje się metotreksan, by dziecko «usnęło»”. - niezwykłe świadectwo Doroty i Roberta o potędze wiary i miłości ponad własne życie.

Jak co miesiąc polecamy materiały formacyjne: rozmyślanie z Maryją na pierwszą sobotę, konferencję z propozycjami zadań na marzec, konspekt spotkania dla kół różańcowych, rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca, a także ABC Żywego Różańca.

 

Czytaj „Różaniec”!

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

 

Miesięcznik dostępny jest w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20,

04-476 Warszawa, tel. 22/ 673 58 39 lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl