Aparaty ortodontyczne dla dzieci - pomóż rodzinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 09 stycznia 2019 15:28

Obecnie koszt aparatów ortodontycznych wraz z leczeniem to koszt kilku tysięcy zł dla dzieci, które ukończyły już 12 rok życia. Państwo nie refunduje już takich aparatów jak i leczenia związanego z założeniem takich aparatów. Dla wielu rodzin to poważny problem, nawet przy wsparciu państwa w postaci programu 500+.

 

Dla rodziny z 4-ką dzieci o których mowa to jest dosyć duży koszt przekraczający znacznie możliwości finansowe, tym bardziej gdy jedno z rodziców jest osobą niepełnosprawną. Dlatego proszę wszystkich, którzy mogą pomóc ofiarować tyle ile mogą aby wesprzeć rodzinę dając dzieciom szanse na piękny uśmiech przy prostych zębach. Każdy może ofiarować swoje małe "ja",swoje serce aby dzieci mogły cieszyć się pięknym uśmiechem. Dla nas może się to wydawać mało ważne ale dla dziecka wobec rówieśników jest to poważny problem, w późniejszym etapie życia jeszcze większy.

 

 

 

Sytuacja jest taka, że do zebrania na trójkę z czwórki dzieci jest ok 20 tyś zł, z czego do końca lutego trzeba zebrać ok 4000 tyś, by zapłacić za aparat dla jednego z dzieci, reszta później stopniowo. Im szybciej się jednak zbierze tym będzie pewność, że cała trójka będzie mogła liczyć na aparaty. Aparaty jak wiemy składają się z dwóch części - dolnej i górnej stąd ten koszt jest wyższy. Opłata wstępna została już wpłacona ale reszta jest do zebrania. Dlatego ważny jest czas, szczególnie dla tego pierwszego dziecka. Kwota oczywiście dotyczy tych tańszych aparatów, bo na droższe byłoby jeszcze trudniej zebrać pieniądze. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mogą pomóc aby wsparli rodzinę na ile jest to możliwe.

 

Bardzo trudno jest prosić o pomoc, ale czasami trzeba zwrócić się o pomoc i to robi rodzina. Każdy ma szansę spełnić dobry uczynek już na samym początku nowego roku. Każdy dobry uczynek zapisuje się u Boga, On nam podziękuję za każdy z nich w odpowiednim czasie. Dobro czynione przez nas wraca do nas czasami nawet wielokrotnie większe.Nie wahajmy się z udzieleniem pomocy. Tutaj nie ma powodów do wątpliwości co do celu na jaki przekazujemy swoją pomoc. Nie ma oszustw, nie ma przekrętów. Jest konkretna rodzina potrzebująca pomocy i prosi o nią.

 

Poniżej podaję numer konta na które można wpłacać swoje datki z dopiskiem (tytułem): POMOC DLA RODZINY"

SKOK im.Z.Chmielewskiego

ul.Wallenroda 2E 20-607 Lublin

nr. konta: 02 7999 9995 0610 0990 7704 0001

dla osób z zagranicy, które chciałyby pomóc przesyłając wsparcie w innej walucie :

Kod BIC: NBPLPLPW

 

Wszystkim darczyńcom rodzina serdecznie dziękuje i ofiarowuje modlitwę.

BÓG ZAPLAĆ

Poprawiony: czwartek, 10 stycznia 2019 13:57