Pomoc dla Kosowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 27 stycznia 2014 10:00

Pragniemy poinformować, że dzisiaj o godzinie 10.00 pod siedzibą Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu wolontariusze Fundacji będą pakować transport pomocy dla  Kosowa i Bośni. To już drugi transport pomocy z Poznania do Kosowa.  Z prośbą o pomoc do Fundacji zgłosili się polscy żołnierze pełniący w Kosowie misję o charakterze stabilizacyjnym. Kosowo to młode, europejskie państwo, które po wojnie boryka się z wieloma problemami ekonomicznymi.

 

 

 

 

 Jak napisała do Fundacji „Redemptoris Missio” Kapitan Agnieszka Górszczyk – Oszczęda „Rozmawiamy z liderami wiosek, odwiedzamy szkoły, "pseudokliniki" i poszczególne rodziny. Ludzie mieszkający tutaj żyją czasami w skrajnym ubóstwie, dzieci chodzą boso, nie mają ubrań, w szkołach nie ma praktycznie niczego. Zarówno ja, jak i moi koledzy, którzy patrolują inne gminy, chcemy jakoś pomóc tym ludziom.” 

 

 

Dzięki hojności Poznaniaków udało się zebrać  ponad cztery tony pomocy. Wśród zgromadzonych rzeczy są przybory szkolne, odzież a nawet rower. Firma Herlitz podarowała Fundacji półtora tony zeszytów. Samochód wojskowy z Poznania pojedzie do Bydgoszczy, a stamtąd po ocleniu dary wyruszą konwojem do Kosowa i Bośni. Do Kosowa pojedzie również 25 piłek nożnych. Warunkiem przyjmowania rzeczy było to aby odzież była uprana, aby w żaden sposób nie urazić obdarowanych. Do Akcji dołączyli również Włóczkersi i podarowali tamtejszym dzieciom wełniane czapeczki.

 

 

Dzieciom z Kosowa Fundacja Redemptoris Missio” pomaga już od trzech lat. Na prośbę żołnierzy do tej pory wysłano Kosowa 3,5 tony odzieży i przyborów szkolnych a także 5 wózków inwalidzkich dla dzieci, które z powodu kalectwa od lat nie opuszczały swoich domów

 

 

Zapraszam serdecznie do włączania się w akcje pomocowe organizowane przez Fundację. Nie pozostańmy obojętni!

 

 

 

Kontakt:

Justyna Janiec – Palczewska

 

Wiceprezes Fundacji

 

tel. 61 8621321, 609988367

 

 

 

 

 

 Więcej informacji o Akcji znajdą Państwo na stronie Fundacji http://www.medicus.ump.edu.pl/index.php/onas/2013-08-03-15-15-13/akcje-fundacji/149-pomoc-kosowa