Pomóżmy misjonarzom w Republice Centralnej Afryki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 20 lutego 2014 13:00

Uprzejmie informujemy, że dzisiaj w Centrum Wolontariatu Fundacji nasi wolontariusze będą pakować i obszywać pierwsze paczki z pomocą humanitarną dla Republiki Centralnej Afryki. Do tej pory Fundacja zbierała środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i mydło. Okazało się jednak, że misjonarze apelują również o pomoc w postaci mleka i żywności w proszku.  Wokół misji zaczynają gromadzić się uchodźcy, przychodzą wygnani przez wojnę ze swoich domostw w nadziei na znalezienie schronienia i pomocy.  Ludzie Ci potrzebują jedzenia, leków i środków opatrunkowych. Misjonarze nie chcą opuszczać swoich wiernych i w starają się pomagać uchodźcom w miarę swoich możliwości. Paczki zostaną wysłane priorytetem i za około tydzień będą już w Kamerunie.

 

 

 

 

Fundacja „Redemptoris Missio” od tygodnia prowadzi zbiórkę dla potrzebujących, do tej pory udało się zebrać blisko 9 tys. zł. Najwyższa z darowizn wynosiła 2 tys. zł i pochodziła od Sympatyka Fundacji, który w sąsiadującym z RCA Kamerunie opłaca edukację trójki dzieci. Do Fundacji dostarczono też pieniądze w kwocie 500 zł od dziewięćdziesięcioczteroletniej Pani, która od wielu lat nie opuszcza z powodu ciężkiej choroby swojego mieszkania.  W Akcje włączyły się pierwsze szkoły. Najwięcej do tej pory udało się uzbierać mydeł  - blisko 250 kostek. Z pierwszych wpłaconych pieniędzy zakupiliśmy mleko i żywność  w proszku.

 

 

 

 

Republiką Centralnej Afryki od 15 miesięcy targają niepokoje. Ostatnie miesiące przyniosły eskalację konfliktu. Ofiarą bratobójczych walk pada ludność cywilna. Ci, którym udaje się ujść z życiem zostają pozbawieni dachu nad głową, żywności, leków.

 

 

 

 

Z obawy przed rozkradzeniem paczek pomoc będzie wysyłana z Fundacji za pośrednictwem Poczty Polskiej do Kamerunu. Tam paczki będą dzielone między misjonarzy z Republiki Centralnej Afryki stosownie do potrzeb ich podopiecznych – tak jak odbywało się to do tej pory.

 

 

Jak można pomóc ofiarom wojny W RCA?

 

 

- wpłacając dowolną, najmniejszą nawet kwotę na konto Fundacji z dopiskiem

 

 

 

„Pomoc misjonarzom w RCA”

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

 

 

ul. Grunwaldzka 86

 

60-311 Poznań

 

 

09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

 

 

- kupując i dostarczając do Fundacji: mleko i żywność w proszku, środki opatrunkowe, plastry, leki przeciwbólowe, witaminy, mydło w kostkach.

 

 

Rzeczy można przynosić do siedziby Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu w godzinach od 9.00 do 15.30

 

 Szczegółowe informacje:

Fundacja Pomocy Humanitarnej  "Redemptoris Missio"

 

ul. Grunwaldzka 86

 

60-311 Poznań

 

 

tel. 61 8621321, 609988367

 

 

oraz na:   www.medicus.ump.edu.pl