Szybki transport pomocy dla Kosowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 11 marca 2015 21:52

Informujemy, że z prośbą o pomoc do Fundacji zgłosili się polscy żołnierze pełniący na Bałkanach.

 


Bałkany w maju zeszłego roku zostały dotknięte największą od stulecia powodzią. Finansowe skutki powodzi mieszkańcy odczuwają do dzisiaj. W maju zeszłego roku Fundacja zorganizowała transport czterech ton pomocy humanitarnej, dary zostały rozdysponowane między najbardziej potrzebujących, jednak potrzeby nadal są ogromne.

 

 

 

 

 

Kosowo to młode, europejskie państwo, które po wojnie boryka się z wieloma problemami ekonomicznymi. Bezrobocie w republice Kosowa wynosi 45%. Przed czterema laty Fundacja „Redemptoris Missio” podarowała kosowskim dzieciom wózki inwalidzkie – tak rozpoczęła się współpraca między Fundacją a polskimi żołnierzami z Kosowa. Żołnierze patrolują tereny przygraniczne, rozmawiają z liderami poszczególnych wiosek, odwiedzają szkoły i poszczególne rodziny, i widzą, że ludzie w Kosowie żyją czasami w skrajnym ubóstwie. Fundacja stara się na te potrzeby odpowiedzieć.

 

 

W najbliższy wtorek, tj. 17 marca br., jest planowana wysyłka do Kosowa tony odzieży. Bezpłatny transport pomocy zapewni Fundacji XIV Wojskowy Oddział Gospodarczy. Samochód wojskowy z Poznania pojedzie do Bydgoszczy, a stamtąd po ocleniu dary wyruszą konwojem do Kosowa. Do tej pory dzięki hojności Poznaniaków udało się do Kosowa wysłać trzynaście i pół ton pomocy. Były to głównie przybory szkolne, odzież, ale także materiały medyczne dla kosowskich szpitali oraz kołdry i koce dla poszkodowanych w powodzi.

 

 

 

Koordynator akcji:Justyna Janiec - Palczewska

Wiceprezes Zarządu

 

tel. 61 8621321, 609988367

 

 

 

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 22:07