CZERWIEC - MIESIĄCEM SERCA PANA JEZUSA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:33

"Miłość nieskończona ludzki kształt przybrała, kiedy z Panny łona ciało otrzymała.

 


Ludzkie Serce dla nas bije, płonie w Nim żar Boży. Bóg miłości już nie kryje: Serce swe otworzył."

 

Wygląda jednak tak, że Pan Jezus sam wybrał czerwiec na miesiąc swego Serca. Największe objawienie, tak zwane wielkie objawienie św. Małgorzaty Marii, miało miejsce 16 czerwca, kiedy usłyszała słowa: "Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że niczego nie szczędziło, aż do wyczerpania i wynoszenia się, by im dać dowody swej miłości".

 


Co można powiedzieć o czerwcu? Jest pośrodku roku, tak jak serce pośrodku człowieka. Szósty z dwunastu miesięcy. Czerwiec jest najcieplejszym miesiącem, ma najwięcej ciepłych dni i nocy. Taki właśnie miesiąc Pan Jezus wybrał sobie na objawienie.

 

 

Koniec czerwca jest początkiem radości. Miesiąc odchodzi, ale czerwcowy Jezus rozdaje podarunki, jak św. Mikołaj: uczniom wakacje, i to aż dwa miesiące po trzydzieści jeden dni każdy. Nie daje lutego skąpca, ale miesiące w pełnym wymiarze. Dorosłym daje urlopy, rolnikom - zapowiedź żniw, owocu ich pracy.

 

 

Nie smućmy się, kiedy kończy się czerwiec. Litanię do Serca Pana Jezusa można odmawiać każdego dnia. Cieszmy się bogactwem radości, jakie daje miesiąc Serca Jezusowego. (ks. Jan Twardowski)

 

 

Czynić wszystko dla miłości

 

Ofiaruję i poświęcam Tobie, o Serce mego Jezusa, całą moją osobę i moje życie, moje uczynki, trudy i cierpienia. Pragnę poświęcić się całą swoją istotą Twojej miłości, czci i chwale. Moim nieodwołalnym postanowieniem jest być całkowicie Twoją i czynić wszystko dla Twojej miłości, a odrzucić to, co mogłoby Ci się nie podobać. Proszę Cię, o Serce mego Jezusa, jako jedyny przedmiot mojej miłości, jako protektora mojego życia, pewność mojego zbawienia, moje pewne schronienie w godzinę śmierci, bądź, Serce dobroci, moim usprawiedliwieniem.


(św. Małgorzata Maria)