Papież na Campus Misericordiae PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 31 lipca 2016 17:31

Nieopisana radość, owacje, śpiew, oklaski, morze powiewających flag – to obraz, który zobaczył Franciszek, kiedy wjechał między oczekującą go młodzież na Campus Misericordiae. Przejeżdżając papamobile  między sektorami błogosławił zebranych.

 

Ojciec Święty dotarł do zakrystii wcześniej niż planowano, stąd też również Eucharystia rozpoczęła się kilkanaście minut wcześniej. Przez cały czas na scenie tuż obok ołtarza trwał radosny koncert wprowadzający do mającej się rozpocząć Mszy.

 

Papieża powitał gospodarz Światowych Dni Młodzieży kard. Stanisław Dziwisz. Odniósł się do głównego punktu odniesienia ŚDM czyli Bożego Miłosierdzia.

„Miłosierdziu Pana – mówił metropolita krakowski –zawdzięczamy to wszystko, co przeżyliśmy w tych dniach. Młodzi chrześcijanie z całego świata spotkali się na polskiej ziemi, aby doświadczyć radości Ewangelii. Dzielili się między sobą, a także dzielili się z nami wszystkimi entuzjazmem wiary, która rozjaśnia mroki zła, cierpienia i śmierci, otwiera horyzont nadziei i wskazuje drogę miłości i służby – drogę prowadzącą do życia”.

 

Czytania liturgiczne odczytane zostały w różnych językach, Ewangelia zaś po polsku oraz odśpiewana w liturgicznym języku Kościoła greckokatolickiego. Opowiadała ona historię spotkania Jezusa z Zacheuszem w Jerychu. Do niej nawiązał Franciszek w wygłoszonej do młodych homilii. Od razu jednak przypomniał: „Drodzy młodzi, przybyliście do Krakowa na spotkanie z Jezusem”.

 

lg/ rv

 

źródło:


 

 

Poprawiony: niedziela, 31 lipca 2016 17:19