Potęga i blask Miłosierdzia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 22:17

Jeszcze jesteśmy w wielkanocnym nastroju, a już myśli Kościoła i nasze biegną do następnej niedzieli - Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Wówczas Papież Franciszek w Rzymie kanonizuje dwóch Wielkich Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.  Nasz Rodak Jan Paweł II, jako Papież ukazał całemu światu (do tej pory chyba niezbyt zauważalną) potęgę i blask Bożego Miłosierdzia. Uświadomił On, jakim jest ono skarbem od Jezusa Chrystusa nie tylko dla Kościoła, ale przede wszystkim dla każdego wierzącego.

 

 

 

 

 

 

 

Przyjrzyjmy się znaczeniu słowa „miłosierdzie”. W języku francuskim, gdy podzielimy to słowo na dwa otrzymamy wyrazy „serce” i ubóstwo. Są one niejako kwintesencją miłosierdzia, gdyż nie jest ono niczym innym jak ubóstwem serca. Gdy prawdziwie dzielimy się sercem, w naszym rozumieniu jest go coraz mniej, lecz w oczach Boga odwrotnie. Tylko ubogi w duchu umie prawdziwie czuć, spełniać oraz dawać uczynki miłosierne względem bliźnich.

 

 

 

Potwierdzeniem na to, że Miłosierdzie Boże odrywało w Jego życiu ważną rolę było m.in. ogłoszenie w dn. 18 kwietnia 1993 roku Siostry Faustyny – Sekretarki Bożego Miłosierdzia błogosławioną. Kanonizował ją 30 kwietnia 2000 roku, w Rzymie, wtedy też ogłosił II Niedzielę wielkanocną, jako Święto Miłosierdzia Bożego. Tym samym wypełnił wolę Chrystusa, która była jednocześnie testamentem s. Faustyny. W „ Dzienniczku” czytamy: „ Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz.49).” W Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach dn. 17 sierpnia 2002 roku uroczyście zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

Całe życie Jana Pawła II było jednym wielkim osobistym świadectwem o Bożym Miłosierdziu i pokazywaniem światu jak bardzo jest ono potrzebne, niezbędne.

 

 

 

 

Testamentem Jana Pawła II nie tylko dla naszej Ojczyzny, ale także dla Kościoła Powszechnego na całym świecie stało się ustanowienie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Ma ono gromadzić wszystkich ludzi, ukazywać jego miłość i potęgę.

 

 

 

 

 

 autor: Beata Fabiś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 kwietnia 2014 22:19