Piekary Śląskie: pielgrzymka kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 17 sierpnia 2014 18:53

Jak zwykle w sierpniu, tysiące kobiet i dziewcząt przybyło do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W tym roku wyjątkowym gościem pielgrzymki był jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski, który przyjechał na Górny Śląsk z Watykanu.

 

Zgodnie z tradycją do piekarskiego Sanktuarium przybyły kobiety z całego Górnego Śląska. Wiele z nich przyniosło bardzo osobiste intencje. „Przyjechałam z intencją, żeby syn znalazł sobie pracę” – powiedziała jedna z nich. „To jest duże przeżycie religijne, duchowe i bardzo się cieszę, że mogłam być tutaj” – mówiła inna.

 

 

 

Kobiety powitał metropolita katowicki. Abp Wiktor Skworc wspominał postać św. Jana Pawła II, który wielokrotnie bywał w Piekarach również jako pielgrzym: „Nie obawiał się powtarzać, że przynosząc do Piekar swoje przemyślenia i nauki, sam wiele się uczył od pielgrzymujących do tego Sanktuarium”.

 

W homilii jałmużnik papieski podkreślił znaczenie kobiety w życiu każdej rodziny: „To wy jesteście tymi, którzy kształtują sanktuarium domowe – powiedział abp Konrad Krajewski. Jesteście tymi, które czynią pokój w naszych sercach”.

 

W czasie pielgrzymki kobiety zawierzyły Matce Bożej rodziny, małżeństwa oraz tych, którzy doświadczyli kryzysów w relacjach z bliskimi osobami.

 

 

R. Passia, Radio eM

 

 

ŹRÓDŁO:

BANER

Poprawiony: niedziela, 29 maja 2016 14:42