Jasna Góra: uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
piątek, 15 sierpnia 2014 18:59

Z udziałem ok. 100 tysięcy wiernych na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii na jasnogórskich wałach przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Całość odbyła się w duchu dziękczynienia za św. Jana Pawła II.

 

Abp Migliore mówił w kazaniu o sensie pielgrzymowania. Przypomniał, że jego istotą jest „pójście drogą słowa Bożego, przeżywanego stale, dzień po dniu”. Kaznodzieja zauważył, że zwłaszcza teraz, kiedy przeżywamy lato „burzliwe” nie tylko ze względu na pogodę, ale także w sytuacji wojen domowych, nieludzkiego prześladowania z powodów etnicznych i religijnych, spekulacji finansowych i korupcji podsycających kryzys ekonomiczny, istnieje wielka pokusa, by traktować Sanktuarium Królowej Polski jako supermarket pocieszenia, w którym nasz koszyk, wózek sklepowy napełniamy modlitwami, prośbami o łaski, o to, czego sami potrzebujemy. „Iść, dojść, spotkać Jezusa i dzielić się Jego zbawieniem. To jest sens naszego pielgrzymowania. To droga, która, owszem, prowadzi do podejmowania w duchu braterstwa potrzeb tego świata, ale też prowadzi dalej, wyżej niż ten świat sięga” – mówił abp Migliore.

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do Częstochowy przybyło 59 pieszych pielgrzymek, a w nich w sumie prawie 74 tys. osób. W drodze modlili się oni m.in. za papieską podróż do Korei i za chrześcijan prześladowanych w różnych krajach, a zwłaszcza w Iraku.

 

 

I. Tyras, Częstochowa

 

 

ŹRÓDŁO:

BANER