Wezwanie do modlitwy o pokój PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 28 września 2014 13:14

Kiedy piszę te słowa, świat jest w stanie wojny. W krajach Bliskiego Wschodu, na Ukrainie i w wielu zakątkach ziemi toczą się walki i giną nie tylko żołnierze, ale również cywile – kobiety i dzieci. Papież Franciszek zapytany przez dziennikarzy, czy wspólna modlitwa o pokój z patriarchą Konstantynopola, prezydentem Izraela i prezydentem Palestyny miała sens w obliczu toczącej się nadal wojny, odpowiedział, że „została otwarta brama modlitwy”. Przypomniał też, że „pokój jest darem, darem, na który zasługujemy naszą pracą”, i dodał, że obok „drogi dialogu, który jest ważny, istnieje również droga modlitwy”.

 

 

Siostry i Bracia Żywego Różańca!

 

 

Zwracam się do Was z apelem o dar modlitwy w intencji pokoju na świecie. Kiedy dziś pokój jest wciąż zagrożony, proszę, aby wszyscy członkowie Żywego Różańca w Polsce przez cały październik do wyznaczonej tajemnicy różańcowej dołączyli każdego dnia jeden dziesiątek różańca – tajemnicę ukoronowania Matki Bożej na Królową nieba i ziemi – i ofiarowali swoją modlitwę w intencji pokoju.

 

 

Tyle razy w historii świata modlitwa różańcowa ratowała od wojny i przynosiła pokój. Matka Boża w Fatimie bardzo konkretnie prosi: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”, a św. Jan Paweł II w Liście o różańcu zaznacza, że „odmawiając (…) różaniec, nie można nie czuć się wyraźnie zobowiązanym do służby sprawie pokoju” (nr 6). Rozumiejąc powagę sytuacji, bierzemy „ufnie do rąk koronkę różańca” – jak zachęcał Papież Polak – i błagamy Jezusa, Księcia Pokoju, o ten upragniony dar dla świata, uciekając się pod płaszcz matczynej opieki Królowej Pokoju.

 

 

ks. Szymon Mucha

Krajowy Moderator Żywego Różańca