Papież do Polaków o św. Albercie Chmielowskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 12 listopada 2014 22:05

Deszczowa, czy wręcz „zwariowana”, jak powiedział Papież, pogoda w Rzymie sprawiła, że osoby chore i rodziny z małymi dziećmi śledziły audiencję na telebimach w Auli Pawła VI. Franciszek przyszedł je pozdrowić jeszcze przed rozpoczęciem audiencji.


Na placu św. Piotra pomimo deszczu nie zabrakło jednak Polaków, do których Franciszek zwrócił się z osobnym pozdrowieniem.

 

„Dzisiaj przypada 25-lecie kanonizacji Brata Alberta – Adama Chmielowskiego – przypomniał Papież. – Święty Jan Paweł II nazwał go «Patronem trudnego przełomu w waszej Ojczyźnie i w Europie». Uczmy się od niego wdrażania w życie miłości miłosiernej wobec najbardziej potrzebujących, niesienia pomocy tym, którzy noszą w sobie Obraz Chrystusa – „Ecce Homo”. Niech dewiza życiowa Brata Alberta „Być dobrym jak chleb” owocuje w naszym codziennym życiu, w naszej trosce o braci. Z serca wam błogosławię”.Jana Pawła II Ojciec Święty przypomniał również w pozdrowieniach do pielgrzymów hiszpańskojęzycznych. Podkreślił jego wkład w zażegnanie konfliktu terytorialnego między Argentyną i Chile. Zostało to uwieńczone traktatem pokojowym podpisanym w Watykanie w 1984 r. 29 listopada przypadnie 25. rocznica tego wydarzenia.kb/ rvźródło:

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 09:30