W centrum działania stawiać Chrystusa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 14 marca 2015 20:46

Stawianie Chrystusa w centrum swojego życia i działania to program powstałej przed 50 laty we Włoszech wspólnoty „Seguimi”, czyli „Pójdź za Mną”. To stowarzyszenie wiernych świeckich obecne jest dziś w 11 krajach na trzech kontynentach. Ojciec Święty spotkał się w Watykanie z 400-osobową grupą jego członków.

 

 

 

 

 

 

„Zachęcam was, byście z zaangażowaniem żyli na co dzień tym programem, czyli nie koncentrowali się na sobie samych, ale w centrum swego życia stawiali żywą Osobę Jezusa. Nieraz również w Kościele wydaje się nam, że jesteśmy dobrymi chrześcijanami, bo prowadzimy dobrze zorganizowane dzieła społeczne i charytatywne. Owszem, są to rzeczy dobre. Nie możemy jednak zapominać, że życiodajnym sokiem, który przemienia serca, jest Duch Święty, Duch Chrystusa. Pozwólcie, by to On, który jest Panem, zajął centrum waszego serca i waszego działania” – powiedział Franciszek.

 

 

„Właśnie pozostając mocno z Nim złączeni, możemy iść na peryferie świata” – wskazał Papież. Przypomniał, że do wspólnoty „Seguimi” należą osoby świeckie, zarówno żyjące w stanie bezżennym, jak i w małżeństwie. Uzupełniają się one wzajemnie i ubogacają.

 

 

„Zachowujcie i rozwijajcie tę braterską komunię i wymianę darów celem ludzkiego i chrześcijańskiego wzrastania wszystkich, razem z kreatywnością, optymizmem, radością i odwagą pójścia pod prąd, kiedy jest to właściwe. Czuwajcie nad swą drogą duchową i pomagajcie sobie zawsze we wzajemnej miłości, co oznacza bronienie się przed indywidualistycznym egoizmem, by być prawdziwymi świadkami Ewangelii. Jako świeccy jesteście ludźmi zanurzonymi w świecie i angażujecie się wewnątrz rzeczywistości ziemskich, by służyć dobru człowieka. Jesteście wezwani, by nasycać wartościami chrześcijańskimi środowiska, na które oddziałujecie świadectwem i słowem, spotykając się z ludźmi w ich konkretnych sytuacjach, aby mieli pełną godność i aby  dosięgło ich zbawienie w Chrystusie” – powiedział Papież.

 

 

Franciszek zachęcił członków wspólnoty Seguimi, by byli „świeckimi na pierwszej linii frontu” i czuli się aktywnymi uczestnikami misji Kościoła. Pole ich działania to rodzina, praca zawodowa i różne formy życia społecznego. Mają tam być zaczynem Ewangelii.

 

 

ak/ rv

 

 

źródło: