Papież w Koloseum: Krzyż drogą do Zmartwychwstania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 04 kwietnia 2015 17:15

Również w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Eucharystii. Jest to czas, w którym w ciszy rozważamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani. To modlitewne milczenie przerwie dopiero Liturgia Światła Wigilii Paschalnej. W Watykanie jej początek przewidziano na godz. 20:30. Będzie jej przewodniczył Ojciec Święty, który w czasie nabożeństwa ochrzci dziesięć osób, przeważnie dorosłych, pochodzących z Albanii, Kambodży, Kenii, Portugalii i Włoch.

 

 

 

 

 

 

Natomiast wczoraj wieczorem Franciszek wziął udział w tradycyjnej Drodze Krzyżowej odprawianej w rzymskim Koloseum. Przemawiając na zakończenie nabożeństwa Papież przypomniał, że w sponiewieranym ciele Chrystusa umęczonego na krzyżu powinniśmy dostrzegać nasze własne grzechy oraz ogrom zła na świecie, wobec którego staje Boża miłość i miłosierdzie.

 

 

„W Tobie, Boża Miłości, widzimy także dzisiaj naszych braci: prześladowanych, ścinanych, krzyżowanych ze względu na wiarę w Ciebie na naszych oczach i często przy naszym współwinnym milczeniu – mówił Papież. – Odciśnij, Panie, w naszych sercach uczucia wiary, nadziei, miłości, bólu z powodu naszych grzechów i doprowadź nas do skruchy za nie, bo doprowadziły Cię na krzyż. Przemień nasze nawrócenie złożone ze słów w nawrócenie życia i uczynków. Spraw, abyśmy strzegli w sobie żywą pamięć Twojego oszpeconego oblicza, by nigdy nie zapomnieć ceny naszego wyzwolenia. Jezu ukrzyżowany, umocnij w nas wiarę, by nie upadła wobec pokus. Ożyw w nas nadzieję, by się nie zagubiła wśród powabów świata. Strzeż w nas miłości, by nie dała się oszukać korupcji i światowości. Naucz nas, że Krzyż jest drogą do Zmartwychwstania”.

 

tc/ rv

 

źródło:

Poprawiony: sobota, 04 kwietnia 2015 17:38