Papież spotkał się z szefami watykańskich dykasterii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 18 maja 2015 22:24

Przed południem w Watykanie odbyło się spotkanie szefów dykasterii Kurii Rzymskiej z Papieżem. Takie okresowe narady mają charakter zamknięty. W ich przerwie Ojciec Święty spotkał się z grupą zakonnic z Bliskiego Wschodu, które przyjechały do Rzymu na kanonizację s. Marii Alfonsyny Danil Ghattas i s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Franciszek stwierdził, że o startującym z Ammanu samolocie pełnym zakonnic dowiedział się od prezydenta Palestyny i zażartował: „Biedny pilot...!”. Jednak reszta jego krótkiego przemówienia dotyczyła spraw poważnych:

 

 

 

„Powierzam wam pewną misję, byście prosiły te nowe święte o pokój w waszej ziemi, aby ustała ta niekończąca się wojna i nastał pokój między narodami. Módlcie się także za chrześcijan prześladowanych, wyrzucanych ze swoich domów i ziem, ale także ofiary «prześladowania w białych rękawiczkach» – to taki rodzaj «białego terroryzmu»: prześladowanie ukryte, a jednak realne. Bardzo módlcie się o pokój. A teraz niech każda z was we własnym języku odmówi wraz ze mną Zdrowaś Mario” – powiedział Papież.

 

Natomiast popołudnie Franciszek spędza wśród włoskich biskupów, którzy dzisiaj rozpoczynają w Watykanie obrady plenarne (18-21 maja). Tematem jest ocena recepcji adhortacji Evangelii gaudium w kościelnych środowiskach Italii. Biskupi wybiorą ponadto wiceprzewodniczącego episkopatu na obszar północy kraju oraz delegatów na zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów.

 

tc/ rv

 

źródło:

 

Poprawiony: środa, 20 maja 2015 22:32