Pakistan: sąd najwyższy zawiesił karę śmierci dla Asii Bibi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 22 lipca 2015 21:24

Zawieszenie kary śmierci i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia – taki jest wyrok Sądu Najwyższego Pakistanu w głośnej sprawie Asii Bibi. Ta 49-letnia chrześcijańska matka została skazana na karę najwyższą za domniemane bluźnierstwo. Przebywa w więzieniu już ponad 6 lat, z dala od swych dzieci.

 

Jak podała Agencja Fides, publiczna rozprawa odbyła się dziś rano w Lahaurze. Trzyosobowy skład sędziowski przyjął odwołanie przedstawione przez adwokata oskarżonej, muzułmanina Saifula Malooka. Sprawa będzie teraz rozpatrywana dalej przez Sąd Najwyższy, który sprawdzi wszystkie wątpliwości podniesione przez obronę. Tym samym do czasu kolejnej rozprawy, której daty na razie nie ustalono, kara śmierci dla Asii Bibi została zawieszona.

 

 

Obecny na sali sądowej Joseph Nadeem, którego fundacja zajmuje się finansowaniem procesu i pomocą rodzinie, powiedział, że rozprawa odbyła się w spokojnej atmosferze i nie doszło do żadnych incydentów. „To, co wydarzyło się dzisiaj, jest ważnym krokiem naprzód. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz jest czas na wspólną modlitwę do Pana, aby stopić serca tych, którzy zajmują się tą sprawą, także sędziów. Trzeba modlić się, by stała się sprawiedliwość i Asia została uwolniona. Módlmy się, by Asia była coraz mocniejsza łaską Ducha Świętego. I módlmy się o jej uwolnienie” – apelował Nadeem.

 

 

lg/ rv, fides, asianews, agi

 

źródło: