Oczekiwana wizyta Franciszka w Meksyku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 02 listopada 2015 23:41

W Meksyku nasilają się oczekiwania na papieską wizytę, już siódmą w dziejach tego kraju. Franciszek będzie trzecim papieżem, który go odwiedzi. Jan Paweł II był w nim pięciokrotnie, poczynając od pierwszej podróży apostolskiej swego pontyfikatu w styczniu 1979 r., a po nim, przed ponad trzema laty, udał się tam Benedykt XVI. Pierwszy w historii Papież Latynoamerykanin odbędzie tam swoją czwartą pielgrzymkę do Ameryki Łacińskiej w przyszłym roku, o czym informował już niecały miesiąc temu watykański rzecznik prasowy ks. Federico Lombardi.

 

 

Wczoraj, 1 listopada, arcybiskup stolicy Meksyku w homilii podczas Mszy w tamtejszej katedrze podał planowaną datę przybycia Ojca Świętego do tego miasta. Miałoby to być 12 lutego 2016 r. Z miejsc, które ma odwiedzić Franciszek, kard. Norberto Rivera wymienił tylko sanktuarium maryjne w Guadalupe. O tym, że będąc w Meksyku nie można by go pominąć, mówił już zresztą sam Papież.

 

Natomiast meksykańska prasa podaje więcej szczegółów planowanej papieskiej wizyty. Według niej program będzie szczegółowo omawiany z tamtejszymi biskupami przez watykańską delegację [w drugim tygodniu] od 9 do 13 listopada. Podróż miałaby objąć trzy punkty: w centrum, na północy i na południu kraju. Metropolita prowincji kościelnej Chihuahua abp Constancio Miranda Weckmann potwierdził, że  Ojciec Święty odwiedzi miasto Ciudad Juárez w stanie Chihuahua, położone na samej granicy z USA.

 

ak/ rv, il sismografo

 

źródło: