Program papieskiej podróży do Meksyku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 12 grudnia 2015 21:05

Na wieczornej Mszy z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe Ojciec Święty oficjalnie potwierdził, że za dokładnie za dwa miesiące uda się do Meksyku. Przy tej okazji podano też wstępny program podróży apostolskiej.

 

Franciszek przyleci do stolicy tego kraju 12 lutego wieczorem. Na ten dzień nie przewidziano żadnej działalności. Oficjalna uroczystość powitania, spotkania z władzami oraz z episkopatem zaplanowano na następny dzień. Tego dnia Papież odwiedzi też sanktuarium w Guadalupe, gdzie odprawi Mszę św.

 

W trzecim dniu podróży uda się na niedzielną Eucharystię do pobliskiego miasta Ecatapec. W mieście Meksyk natomiast odwiedzi szpital pediatryczny i spotka się ze światem kultury.

 

15 lutego Franciszek odwiedzi południowy stan Chiapas. Odprawi tam Eucharystię dla ludności tubylczej i z jej przedstawicielami spożyje obiad. W mieście Textla Gutiérrez spotka się z rodzinami.

 

Przedostatni dzień podróży apostolskiej do Meksyku Papież spędzi w Moreli w centrum kraju. Tego dnia przewidziano Mszę z duchowieństwem, a następnie spotkanie z młodzieżą.

 

Na koniec Franciszek uda się do Ciudad Juárez, miasta położonego na granicy z USA i znanego z wysokiej przestępczości. Papież złoży tam wizytę w więzieniu oraz spotka się ze światem pracy. Stamtąd odleci też Rzymu. Do Watykanu dotrze następnego dnia po południu.

 

kb/ rv

 

źródło: