Wigilia w Watykanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 24 grudnia 2015 20:23

„Bóg jest w nas zakochany. Czyni się małym, aby pomóc nam odpowiedzieć na Jego miłość”. Ten dzisiejszy wpis Papieża Franciszka na twitterze znakomicie oddaje to, co dziś późnym wieczorem wydarzy się w Bazylice Watykańskiej. Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia Ojciec Święty będzie sprawował tam uroczystą pasterkę. Specjalnie przygotowane na tę liturgię śpiewy będą w tym roku nawiązywały do różnych tradycji kulturowych naszego kontynentu. Będą także akcenty ekumeniczne. Popularną w wielu krajach kolędę „Adeste fideles” chór Kaplicy Sykstyńskiej wykona w aranżacji opracowanej przez wspólnotę anglikańską.

 

 

Eucharystia pod przewodnictwem Franciszka rozpocznie się o godz. 21:30, a poprzedzi ją czuwanie modlitewne z różańcem. W ten szczególny wieczór z Papieżem będą się łączyć za pośrednictwem radia i telewizji wierni praktycznie na całym świecie. Bezpośrednią transmisję zapowiedziało już 120 stacji telewizyjnych z ponad 60 krajów.

 

 

Franciszek nie zapomniał w tym dniu o ubogich i opuszczonych. W jednej z noclegowni w okolicach Watykanu w jego imieniu jałmużnik papieski i wielu wolontariuszy organizują specjalną kolację wigilijną dla bezdomnych. Będą wśród nich także mieszkający na rzymskich ulicach Polacy.

 

 

lg/ rv

 

źródło: