Papież zaprasza ubogich do cyrku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 14 stycznia 2016 23:47

Niezwykły cyrkowy pokaz charytatywny odbędzie się wieczorem w Rzymie. Na zaproszenie Papieża 2 tys. ubogich, bezdomnych, uchodźców i najbardziej potrzebujących, wraz z pomagającymi im wolontariuszami, weźmie udział w specjalnie dla nich zorganizowanym pokazie. Na spektakl dowieziona zostanie również grupa więźniów.

 

Koordynujący przedsięwzięciem abp Konrad Krajewski podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim, że ten szczególny rodzaj sztuki otwiera na piękno, o czym wspominał Franciszek na spotkaniu z cyrkowcami w ubiegłym roku. Jałmużnik papieski dodaje, że tego wieczoru darem Ojca Świętego dla najbardziej potrzebujących będą nie tylko występy artystów.

 

 

„Dzisiaj Papież zaprasza do cyrku ubogich, ludzi z więzienia, którzy mają ograniczoną wolność, a obok nich także ubogie rodziny. Zaprasza do cyrku dlatego, że artyści cyrkowi tworzą piękno, a to piękno jest bardzo potrzebne każdemu z nas. Jeśli do tego dodamy, że wytrwałość w ćwiczeniu powoduje, iż osiągamy rzeczy niewyobrażalne dla nas, to tym bardziej jest to pomoc dla tych ludzi, którzy są tak bardzo obciążeni. Przed spektaklem Ojciec Święty oddał do dyspozycji swoje karetki i szpital polowy. A zatem wszyscy nasi ubodzy będą mogli skorzystać również z pomocy lekarzy. Sam spektakl otworzy hiszpański piosenkarz, którego znamy z ulic, który tu, na ulicach, tworzy i śpiewa. Jego pieśń będzie modlitwą jednoczącą nas wszystkich. Po spektaklu Ojciec Święty zaprasza wszystkich do wspólnego stołu, by podzielić się darami. Oddał również do dyspozycji wszystkie środki komunikacyjne, autobusy, samochody, które naszych biednych zawiozą do cyrku. Będą zatem potraktowani tak jak kardynałowie na Watykanie” – powiedział abp Krajewski.

lg/ rv