Papież do abp. Zimowskiego o Światowym Dniu Chorego w Nazarecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 04 lutego 2016 23:58

„Uczniowie Chrystusa, posyłani przez Niego i obdarzeni Jego mocą, namaszczali wielu chorych olejem i uzdrawiali” (por. Mk 6, 13). Podobnie jak oni, Kościół stale niesie chorym i cierpiącym duchową pomoc. „Liczni są bowiem ludzie, którzy w codziennym życiu napotykają cierpienia i liczne trudności, potrzebując umocnienia z nieba i pociechy ducha” – pisze Papież w liście do swojego specjalnego wysłannika na główne obchody 24. Światowego Dnia Chorego.

 

 

 

W imieniu Ojca Świętego 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będzie im przewodniczył w Nazarecie abp Zygmunt Zimowski. Franciszek mianował go swym wysłannikiem nie tylko jako przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, ale również dlatego, że on „sam znosi dzielnie i ufnie bóle związane z chorobą”. Papież nawiązuje w ten sposób do ciężkiego schorzenia, któremu abp Zimowski uległ ponad rok temu. Wiązało się ono z operacjami i długim pobytem w szpitalu na terapii intensywnej.

 

Ojciec Święty przekazuje przez swojego przedstawiciela apostolskie błogosławieństwo uczestnikom nazaretańskich obchodów Światowego Dnia Chorego, zwłaszcza cierpiącym. Życzy im, by udział w tych uroczystościach wydał obfite duchowe owoce, dodając sił do gorliwego prowadzenia nowej ewangelizacji.

 

ak/ rv

 

źródło:

 


Poprawiony: piątek, 05 lutego 2016 23:36